wtorek, 20 stycznia 2015

...::: Postawa Papieżaka cz.1 :::...

Z ostatniej wycieczki Papieża Franciszka na Filipiny mamy dwie ciekawe informacje; 

1. tu nie trzeba komentarza
2. Twoje czwarte dziecko jest nieoptymalne, bo jesteś jak królik

Franciszek przypomniał ujemny wskaźnik urodzeń we Włoszech i Hiszpanii. - Ale to nie znaczy - zastrzegł - że chrześcijanin musi masowo robić dzieci. Zrugałem kilka miesięcy temu w parafii kobietę, która była po raz ósmy w ciąży i była po siedmiu cesarskich cięciach, pytałem ją: Chce pani osierocić dzieci? Nie trzeba rzucać Bogu wyzwania.
Jego zdaniem optymalną liczbą dzieci jest trójka. Jak mówił, „niektórzy sądzą, że po to, by być dobrymi katolikami, powinniśmy być jak króliki”. - Nie - podkreślił.
Franciszek wyraził przekonanie, że w rodzicielstwie najważniejsza jest odpowiedzialność. Dodał, że dlatego w parafiach jest wiele grup pomagającym rodzicom. - Spadek liczby ludności. Słowem-kluczem, by na to odpowiedzieć jest to, którego Kościół używa zawsze, ja też: odpowiedzialne rodzicielstwo - mówił papież. - Jak to się robi? Za pomocą dialogu. Każda osoba ze swoim duszpasterzem powinna szukać odpowiedzi na to, jak być odpowiedzialnym rodzicem.
- Przykład, o którym przed chwilą wspomniałem, tej kobiety, która oczekiwała ósmego dziecka, a siedmioro urodziła w wyniku cesarskiego cięcia, to jest nieodpowiedzialność - ocenił Franciszek.
 
źródło: http://www.tvn24.pl/papiez-franciszek-chrzescijanie-nie-musza-masowo-robic-dzieci-i-byc-jak-kroliki,507479,s.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz