wtorek, 17 marca 2015

...::: Postawa Papieżaka cz.3 :::...

 cytuję:

'' Szokujące wyznanie papieża Franciszka, że jego pontyfikat nie będzie długi, wywołało lawinę pytań. Czy jest zmęczony? Czy planuje - tak jak Benedykt XVI - wcześniejszą emeryturę? Materiał "Faktów" TVN. ''

W obszernym wywiadzie dla meksykańskiej stacji Televisa papież Franciszek zdradził, że nie sądzi, by zostało mu wiele czasu na tronie Piotrowym. Jak dodał, ma przeczucie, że jego pontyfikat będzie trwał "cztery, pięć lat". - Dwa już minęły - zauważył papież. Nie sprecyzował, co miał na myśli. Decyzję swojego poprzednika, Benedykta XVI, o przejściu na emeryturę nazwał "bardzo odważną" 

 

 

 

UWAGA !  Przypominam:
Papież Benedykt XVI (Joseph Ratzinger) zrezygnował z piastowania na stanowisku papieża z powodu prawomocnego wyroku sądu ITCCS za handel ludźmi i rytualne mordy.

Obecny papież Franciszek (Bergoglio) również oskarżony jest przez ten trybunał za podobne grzechy.
Poza tym Watykan ma jeden z największych teleskopów na świecie (tzw. teleskop lucyfer), którym obserwują niebo i to co tam się dzieje. Papież wie, że czasy końca się zbliżają i niedługo rozpocznie się Apokalipsa. Stąd jego oświadczenia o krótkim pontyfikacie.


Nowa fala spekulacji na temat ustąpienia papieża. Włoski biskup, który przewidział dymisję Benedykta XVI, stwierdził, że Franciszek ustąpi z urzędu za pięć lat. Był do komentarz do niedawnych słów papieża, który powiedział, że "jego pontyfikat potrwa krótko".

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-wloski-biskup-franciszek-ustapi-za-piec-lat,nId,1700110#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz