poniedziałek, 10 listopada 2014

...::: Te prymitywne starożytne ludy :::...

Historia i naukofcy od naszego dzieciństwa wpajają nam siłą kłamstwa nt. naszych przodków.
Obecnie my jako ludzie XXI wieku uważamy się za cywilizację tak bardzo rozwiniętą, że gdy spoglądamy w przeszłość to widzimy tylko maczugi i dzidy.

Odkrywanie prawdy jest fascynujące; tym bardziej jeżeli możemy z niej dzisiaj skorzystać. Wystarczy szukać i analizować życie naszych przodków. Gdy zajmiemy się archeologią, to nasze wyobrażenie nt. ich technologii zmieni się o 180 st. Ja poczułem się malutki, gdy o tym pomyślałem.

Ich nieprawdopodobny rozwój i technikę widać na całym świecie. Dowody znajdujemy w Europie zachodniej, centralnej, wschodniej, Azji, Ameryce PN i PD oraz na wielu wyspach oddalonych od setki km od kontynentów.

Spójrzcie proszę na niektóre cuda techniki: wiele czaszek znajdowanych podczas archeologicznym wykopalisk miało ślady po skutecznych operacjach potrafili walczyć wręcz z dinozaurami

 powyżej fragment mechanizmu, który prawdopodobnie służył jako kalendarz astronomiczny

znali proporcje i tzw. złoty podział
  ich ''kamasutra'' była pewnie jeszcze bogatsza  chciałbym, żeby mi tak dzisiaj ścianę wymurowali


Wiemy, że część z nich budowali giganci tzw nephilim. Wiemy, że ludzie wtedy potrafili robić operacje na czaszce oraz tzw. cesarskie cięcie, znali dokładny kalendarz astronomiczny z dokładnymi datami zaćmień, potrafili dopasowywać głazy z większą precyzją niż dzisiejsi murarze cegły. Znali zielarstwo i potrafili sami się leczyć. Potrafili pisać i czytać. Potrafili hodować i uprawiać role. Znali pojęcia hydrologiczne i potrafili doprowadzać wodę praktycznie wszędzie. Wierzyli w bóstwa bardziej niż my. Wierzyli w to, co my dopiero powolutku odkrywamy. Potrafili przemieszczać się morzami na inne kontynenty.
Prawdopodobnie znali elektryczność np. w Egipcie.
Potrafili budować rusztowania. Mięli wysoce rozwinięty transport rzeczny. 
Potrafili balsamować i mumifikować ciała. Ich matematyka była przynajmniej na takim poziomie jak nasza.

Oglądałem kiedyś typowo amerykański film pt. Idiokracja (Idiocracy 2006r)  i główny wątek filmu tak bardzo pasuje mi do dzisiejszego stanu naszej świadomości, gdy porównuje ją do naszych przodków.

Wyobraźmy sobie teraz elity, które rządzą światem w każdym zakątku, które mają dostęp do ''bezcennych'' materiałów, do ksiąg, rzeźb, malowideł, kamiennych spisów itp. W dodatku mają kontakt z upadłymi, którzy przekazują im wiedzę z całego okresu dziejów. 
Dlatego my szare społeczeństwo tak mało wiemy. Gdy na coś trafimy, to nigdy nie jesteśmy tego pewni. 
Oni zawsze są z 10 kroków przed nami. Ale mamy tę przewagę, że jest nas więcej i to my kochamy Naszego Stwórcę.

Bardzo ciekawe wykłady prowadzi dr. Don Patton. Jego filmy znajdziecie na Youtube również po polsku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz